APIE VAIKŲ IR PAAUGLIŲ PSICHOTERAPIJĄ

Kokie motyvai paskatina tėvus kreiptis pas vaikų psichoterapeutą?

Dažniausiai vaiko elgesys rodo, kad su juo yra kažkas ne taip. Pavyzdžiui, jiems nesiseka mokykloje, sunkiai užmezga kontaktą su bendraamžiais, mokytojais, tėvais, tampa agresyvūs ar užsisklendę, perdėtai jautriai reaguoja į nesėkmes, dažnai nerimauja, meluoja, yra baimingi ir pan. Be to, gali prisidėti tokie fiziniai simptomai kaip tikai, šlapinimasis į lovą, galvos, pilvo skausmai ir kt.

Neretai vaikui mokykloje, darželyje ar šeimoje tenka susidurti su priešiška aplinka, patyčiomis, smurtu, nepakankamai supratingais suaugusiais, patirti netektį, atstūmimą, baimę, kaltę, vienatvę. Tokie neigiami patyrimai traumuoja vaiko psichiką, o užslopinti, užspausti jausmai bei slegiančių minčių nuvertinimas trikdo sklandžią vaiko asmenybės raidą ir tampa trukdžiu jų tolimesniame gyvenime.

Tokiomis situacijomis vaikui gali padėti kvalifikuotas psichoterapeutas – žmogus, mokantis išklausyti, suprasti ir įvertinti vaiko sunkumus, gebantis būti su vaiku jo patyrimo erdvėje ir profesionaliai taikyti psichoterapijos metodus: piešimą, lipdymą, pasakojimų kūrimą, žaidimą, vaidinimą, smėlio dėžę ir kitą. Tinkamai parinkti darbo būdai padeda vaikams įsisąmoninti savo patyrimą, įveikti slogius išgyvenimus ir atrasti kelią vidinės laisvės bei savo galimybių įgyvendinimo link.